Nazywam się Jagoda Trymczuk. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Jestem absolwentką 4-letniej Szkoły Psychoterapii Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego (kurs posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Doświadczenie zawodowe zdobywałam w systemie opieki zdrowotnej oraz organizacjach pozarządowych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, by skuteczniej pomagać. Swoja pracę poddaje regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

W swojej pracy wykorzystuję podejście psychodynamiczne, przypisujące duże znaczenie nieświadomości oraz wczesnym doświadczeniom i przeżyciom danej osoby. Świadomość i nieświadomość to dwie struktury odrębne, aczkolwiek wpływające na siebie. Jest mi bliskie myślenie, iż człowiek może przeżywać różnorodne problemy, które są podtrzymywane przez nieświadome mechanizmy, jak również przyczyna problemów z którymi boryka się pacjent często ukryta jest w nieświadomej części psychiki. Pomagam osobom chcącym lepiej poznać i zrozumieć siebie, rozwinąć własny potencjał, a także osobom cierpiącym na objawy nerwicy, depresji, zaburzeń osobowości i innych zaburzeń psychologicznych. W pracy psychoterapeutycznej ważny jest dla mnie autentyczny kontakt z drugim człowiekiem, ciekawość i chęć zrozumienia jego wewnętrznych przeżyć oraz relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

W gabinecie, w warunkach dających poczucie bezpieczeństwa i psychicznego komfortu staram się być towarzyszem w podróży do głębi swoich świadomych i nieświadomych pragnień, konfliktów, schematów przeżywania i zachowania. Pogłębienie kontaktu ze sobą pozwala ograniczyć lub wyeliminować występowanie zewnętrznych objawów, jakimi są trudności w funkcjonowaniu psychicznym oraz problemy w kontakcie z innymi, większa kontrola nad własnym życiem oraz bardziej harmonijne funkcjonowanie. Podstawowym narzędziami, które stosuje jest relacja terapeutyczna oraz rozmowa, dzięki którym staram się pomóc człowiekowi w zrozumieniu mechanizmów prowadzących do powstawania trudności, w efekcie tego do zmiany w przeżywaniu, odczuwaniu oraz działaniu w bieżącym życiu.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych.