Nazywam się Damian Gurba. Ukończyłem studia psychologiczne - specjalność psychologia kliniczna i osobowości oraz studia podyplomowe: psychologia sportu. Jestem certyfikowanym coachem (PCC ICF), ukończyłem kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) oraz kurs Mindfulness MBSR. Stale podnoszę swoje kwalifikację poprzez udział w kursach i szkoleniach. Przyjąłem zasadę, iż fundamentem mojej pracy jest ciągły rozwój w aspekcie kompetencji i doświadczenia. Moją pasją jest drugi człowiek – prowadzę sesje indywidualne i grupowe. Interesuje mnie wsparcie procesu zmian i budowania relacji zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym. Wspieram ludzi w budowaniu ich własnego sukcesu i poczucia szczęścia w sposób, który uwzględnia ich osobiste potrzeby, przekonania i wartości którymi się kierują.

Pracuję z przedstawicielami różnych grup wiekowych i zawodów m.in: trenerami, nauczycielami, przedstawicielami biznesu, młodzieżą szkolną, studentami, artystami i sportowcami. W pracy ważne jest dla mnie całościowe spojrzenie, indywidualne podejście do każdego człowieka, poszanowanie dla jego wartości, czasu i miejsca na drodze życia. Prowadzę szkolenia z zakresu technik sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania zespołem i komunikacji, osobistej doskonałości, motywacji, zmiany przekonań i spójności w działaniu. Prowadzę treningi rozwijające umiejętności budowania porozumienia i przekraczania barier we współpracy między ludźmi. Jako pasjonat aktywności fizycznej, specjalizuję się w psychologii sportu. Wspieram sportowców w budowaniu silnej strefy mentalnej, radzeniu sobie z presją i wypaleniem oraz odnajdowaniem motywacji do pracy na treningach. Podczas sesji tworzę warunki, w których Klient może w bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze odkrywać siebie, swoje zasoby, wyznaczać cele, nabierać zaufania do własnych możliwości i wyborów. Od 2009 roku współtworzę "Gabinet Psychoterapii i Coachingu" oraz firmę szkoleniową "Osobista Doskonałość".

Prywatnie moją pasją są góry i podróże, o których opowiadam na blogu: psychologwgorach.pl i w mediach społecznościowych. Realizuję projekt zdobycia Wulkanicznej Korony Ziemi – szczegóły na mojej stronie. W wolnych chwilach uwielbiam muzykę z różnych stron świata i gatunków oraz książki. Sezonowo oglądam filmy i seriale. Poza pisaniem na blogu jestem współautorem monografii “Ziemia Łabowska”(2008) oraz pracy zbiorowej “Dla innych i dla mnie! Model Wolontariatu Międzypokoleniowego”(2020).

Wybrane odbyte szkolenia:

 • Studia Podyplomowe: Psychologia Sportu - Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Studia Podyplomowe: Doradztwo zawodowe Instytucje rynku pracy, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Kurs Mindfulness MBSR, Pracownia Mindfulness & Compassion,
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach-szkolenie zaawansowane, STSR
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach-kurs podstawowy, Centrum PSR
 • Professional Coach ACTP (poziom PCC ICF), Profi Biznes School,
 • Mistrz Sztuki NLP, CRK MAGA,
 • Narzędzia Coachingowe w Biznesie, Profi Biznes Group,
 • Coaching VCC, VCC Foundation,
 • Neurolinguistic Skills in Business, NSB Institute,
 • Coaching Budowanie Świadomości, Profi Biznes Group
 • Coaching Kompetencje Lidera, Profi Biznes Group
 • Coaching Możliwości Rozwoju, Leader Business Institute